Şok diyetler

Şok diyetlerle çok kısa sürede hızlı kilo verebilirsiniz. Üç günlük şok diyetler, bir haftalık şok diyetler.. pek çok şok diyet var fakat bunları yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar da var. Şimdi bunlardan bahsedeceğiz.

Şok diyet yaparken mutlaka su tüketmek gerekir. Günde en az 1,5 listre su içme alışkanlığını hepimiz edinmeliyiz ve diyet yapsak da yapmasak da bundan asla vazgeçmemeliyiz. Çünkü su hem vücudumuzdaki ödem ve şişlikleri indirir hem de vücudumuzdaki tuzu ve yağı atmanın en kolay yollarından biridir.

Şok diyet öncesinde, en az bir haftadır zaten diyet yapıyor ve beslenmenize dikkat ediyor olmalısınız. Şok diyet, zaten uygulamakta olduğunuz diyetin bir parçası olursa daha verimli olur. Yani bir doğumgününe ya da düğüne gidecekseniz, kutlamaya 3 gün kala şok diyete girip ondan sonrasında ve öncesinde yağlı, tuzlu, unlu besinler tüketirseniz verim alamazsınız. Eğer o şekilde bir beslenme tarzınız varsa ve sadece bir gün için fermuarınızın daha kolay kapanmasını istiyorsanız elbette bir haftalık ya da 3 günlük ya da 4 günlük bir şok diyet uygulayabilirsiniz fakat bunu yaptığınızda, sonradan yiyecekleriniz şok diyet esnasında verdiğiniz kilonun iki katı olarak size geri dönecektir. Buna razıysanız ve uzun vadeli değil, kısa vadeli kilo vermek istiyorsanız yapabilirsiniz.

Şok diyetle en fazla kaç kilo verilir? Şok diyetler en fazla bir hafta, en az üç günlük yapılmalıdır. Bu süre içersinde; kişiden kişiye, kiloya, cinsiyete ve yaş aralığına bağlı olarak bir kilo ile beş kilo arasında kilo verilebilir.

Unutmayalım ki; önemli olan kilo vermekten ziyade, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam haline getirmektir. Ve bunun için hiç bir zaman geç değildir. Bir şeylere başlamayı düşünmek, gerçekten başlamaktan daha zor bir süreçtir. “Yarın başlarım” demek yerine “şu anda başladım” demek, o süreci kolayca atlamamıza izin verir.

diyet zayıflama:

şok diyet, ok diyet, şok diyetler, ok diyetler, dıyetler, sok diyetler, sok diyet, çorba diyeti ile kaç kilo verilir, sok dietler, şok diyetler 2011, sok dıyetler, karpuz diyeti ile kaç kilo verilir, obesimed ile kac kilo verilir, şok tavuk diyeti, karpuz diyeti hakkında yorumlar, obesimed ayda kac kilo verilir, şokdiyetler, protein diyeti ile kaç kilo verilir, isveç diyeti ile kaç kilo verilir, obesimed kac tane kapsul vardir

7 thoughts on “Şok diyetler

  1. Ben bilinçsizce şok diyet yaptım ve gerçekten de her seferinde kiloma kilo kattım! Kafanıza göre şok diyet yapmamanızı tavsiye ederim.

  2. Şok diyetler herşeyden önce kalıcı olarak böbrek hastalıklarına yol açabilen ve insülin direncinde ciddi problemler orataya çıkartan önemli etkenlerdendir. Bilinçsizce uygulanan şok diyetler, hayatınız boyunca taşıyacağınız, çözümsüz hastalıklara neden olabilir.

  3. şok diyet yapıp hemen zayıflamak isterseniz bol bol su için ve meyve yiyin.

  4. benim uyguladığım bir şok diyet tarifi var. bunu bazen üç gün yapıyorum. sabah kepekli ekmek peynir, öğlen bir kase çorba, akşam da haşlanmış tavuk. acaba bu şok diyet tarifi doğru mu? bir kilo veriyorum ben bunu yaptığım zaman.

Bir Cevap Yazın