Maden suyunun faydaları

Maden suyunun sodadan ne farkı var? Maden suyu zayıflatır mı? Maden suyunun faydaları nelerdir? Maden suyuyla soda arasındaki farklar neler? Diyet yaparken maden suyu mu yoksa soda mı içmek gerekir? Tüm bu soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle soda ile maden suyu arasında farklar olduğunu bilelim. Maden suyunun içeriğindeki mineral tuzları ve elementler gibi katı maddelerin oranı 250 mgl’dan daha azdır. Ayrıca maden suyunun özünde bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum vardır. Marketlerden maden suyu alırken mutlaka özelliklerini okuyunuz. Maden suyu derin katmanlardan yeryüzüne çıkarken, mineralleri de taşır ve bu yüzden mineral açısından çok zengindir. Sodanın ise böyle bir özelliği yoktur. Sodanın en büyük faydası mideyi rahatlatmaktır.

Peki diyet yaparken günde kaç tane veya ne kadar soda / maden suyu içmek gerekir? Maden suyu sodyum açısından zengin olduğu için ve tuz, vücuttaki suyu tutma gibi bir dezavantaja sahip olduğu için, günde en fazla 2 maden suyu ve 3 soda içebilirsiniz. Yani 500 ml maden suyu 750 ml soda. Eğer sodayı çok seviyorsanız ve herhangi bir mide hastalığınız yoksa o zaman seçeceğiniz maden suyunda sodyum oranının düşük, magnezyum ve kalsiyum oranının yüksek olmasına dikkat ederseniz 750 ml madem suyu da tüketebilirsiniz.

Maden suyunun faydaları arasında, kalsiyum ile gelen kemikleri güçlendirici özellik bulunmaktadır. Bunun yanısıra içeriğindeki sülfat ve bikarbonat iyonları sindirim sistemini güçlendirip boşaltımı kolaylaştırırken, hamilelik yaşlılık ve gelişme çağında da magnezyum, kalsiyum ve florun da büyük etkisi görülür. Canlı bir cilt için, parlak, pürüzsüz bir cilt için de bu minerallere gerek vardır.

diyet zayıflama:

sodanın faydaları, soda zayıflatırmı, limonlu sodanın faydaları, maden suyu zayıflatırmı, limonlu soda zayıflatırmı, Limonlu soda faydaları, soda mideye iyi gelirmi, limonlu maden suyunun faydaları, soda içmek zayıflatırmı, sodann faydalar, maden sodası zayıflatırmı, maden suyu mideye iyi gelirmi, soda limon faydaları, limonlu maden suyu zayıflatırmı, maden suyu saça iyi gelirmi, soda saça iyi gelirmi, maden suyu gastrite iyi gelirmi, soda faydaları, limonlu soda, diyette soda içilirmi

5 thoughts on “Maden suyunun faydaları

  1. ben günde 9 tane maden suyu içiyom 1 haftada 5 kilo verdim…..

  2. herkeze kızılay kullanmasını tavsiye ederim maden suyunda en iyisi çübkü sonrada uludağ gelir

  3. limonlu maden suyu tansiyona da iyi geliyor ve hamilelere kalp hastalarına öneriliyor.

  4. maden suyunu cildinize sürdüğünüz zaman canlılık ve parlaklık verir. mat, donuk bir yüzünüz varsa ve yüzünüzde özellikle sigara kullananlarda oluşan sarı lekelenmeler varsa maden suyu hem bunlara iyi gelir hem de güneş lekelerine de iyi gelir. ayrıca saçlarınıza da haftada iki gün maden suyu kürü yapabilirsiniz. yine aynı şekilde saç kuruluğuna iyi gelir ve saçları besleyen doğal bir kürdür. hamilelerin de günde bir adet maden suyu tüketmesi bebeğin gelişimi için çok yayarlıdır.

  5. ben günde iki tane maden suyu içiyorum midemi çok rahatlayo. sarıkız mı ne markası da hatta.

Bir Cevap Yazın