Karaciğer Yağlanması

Karaciğer yağlanmasının belirtileri nelerdir? Karaciğer yağlanması için nasıl bir diyet uygulamalısınız? Karaciğer yağlanmasından nasıl korunabilirsiniz? Sağlıksız beslenme ve kilo alımına bağlı pek çok hastalık var. Karaciğer yağlanması da bunlardan bir tanesi.

Karaciğer yağlanmasında, karaciğerdeki hücreler ve boş alanlar yağ ile dolar. Böylece karaciğer büyür (karaciğer büyümesi) ve daha da ağırlaşır. Bu genelde ultrason incelemesinde net bir şekilde görülür.

Karaciğer yağlanmasının belirtileri arasında; özellikle karın (göbek) bölgesinde yağlanma, kilo vermekte zorlanma, kandaki kolesterol ve trigliserid değerlerinin fazla olması, x sendromu, tip 2 diyabet, çabuk yorulmak, bağışıklık sistemi sorunları yer alır. Karaciğer, vücudumuzdaki yağı yakan en önemli organımızdır, karaciğer yağlanması bu yüzden çoğunlukla kilolu kişilerde görülür. Ve bu durum görüldüğünde karaciğer işlevini yerine getiremez ve atması gereken yağı depolamaya başlar.

Karaciğer yağlanması için diyet yapabilirsiniz. Taze meyve ve sebze tüketmeli, yağlı yiyeceklerden tamamen uzak durmalısınız. Margarinden ve şekerli yiyecek içeceklerden uzak durmalı, tavuk ve hindiyi çok fazla tüketmemelisiniz. Her gün 2 litre saf su içmeli ve tatlandırıcı kullanmamalısınız.

diyet zayıflama:

qaraciyer piylenmesi, karaciğer yağlanması diyeti, qara ciyerin piylenmesi, qaraciyerde piylenme, qaraciyerin piylenmesi, qara ciyer piylenmesi, qara ciyerde piylenme, qaraciyer, qaraciyer piylenme, karaciğer yağlanması diyet, karaciğer yağlanması için diyet, karaciğer yağlanması diyet listesi, qaraciyer pehrizi, qaraciyer ucun pehriz, Qara Ciyer, karaciğer büyümesinde beslenme, qaraciyerin temizlenmesi, karaciğer yağlanması olanlar nasıl beslenmeli, karaci?er ya?lanmas? diyeti, qaraciyer yaglanmasi

Bir Cevap Yazın